Kaktusy do každého bytu a domu
Nedaří se vaší zahrádce nebo žijete v bytě? Mrzí vás absence květin u vás doma, a když už si nějakou pořídíte, nezvládnete její péči a zvadne vám? Kupte si kaktusy, malé i velké společníky do jakéhokoliv obydlí. Kaktusy toho potřebují opravdu málo. Pokud jim vyhovíte, bude se jim jen dařit.
Hlavně neudělat povodeň
Kaktusy zaléváme jednou za týden. Zbylou vodu z misky vylejeme a zaléváme až další týden. Takže si opravdu dávejte pozor a kaktusy zbytečně netopte. Dbejte na zalévání ve večerní době.
Místo vydatného zalévání dopřejte kaktusům pořádnou dávku sluníčka. Pokud však vaše okna směřující pouze a jen na sever, s kaktusy se musíte rozloučit. Kaktusy milují dávku slunečního světla na parapetech směrem na jih, západ či východ a co nejblíže oknu. Pak nesmíte zapomenout na výživu a substrát. Kaktusům nejvíce prospívá minerální drť či písek smíchaný s kvalitní zeminou v poměru 1:1. Hnojivo kaktus nepotřebuje, jelikož mu živiny stačí ze substrátu. Pokud však chcete, můžete dát kaktusu hnojivovou zálivku, pozor, pouze 3x do roka.
Zimování kaktusů
V průběhu října začínáme kaktusy zimovat. Dbejte, aby kaktus nebyl vystaven velkým výkyvům teplot. Je nutné, aby pocítil přirozené klesání teplot. Když máte kaktusy na parapetu, příroda si poradí sama. Zimování probíhá okolo 12 stupňů Celsia. Vyhovuje jim světlo i tma, vyvarujte se horku.
Vstáváme
V březnu jsou kaktusy odpočaté po zimování. Můžeme je přenést do tepla a nechat rozkoukat. Hned po objevení nových trnů a zeleného vršku zalijeme kaktus vodou o 50 stupních Celsia.
Obrovská horka
Naopak během těch největších veder v létě přestávají kaktusy růst. Přichází stagnace a ani zálivka nepomůže. Zaléváme velice lehce a s rozvahou. Pokud zalejeme kaktus více, riskujeme, že začne zahnívat.
Jste naladěni koupit si k sobě domů kaktus a začít se tak starat o tyto malé ratolesti?