Elektrický odvlhčovač vzduchu aneb pomocník v boji s vlhkostí

Elektrický odvlhčovač vzduchu aneb pomocník v boji s vlhkostí

Vlhkost v místnosti má vliv na vznik plísně, stejně tak i na kvalitu nátěru, mnohdy především na opadávající omítku či odlepení tapet. Jedná se o vlhkost, ať už v rámci místa s vlhkým podnebím či zkrátka máte starý dům, kde je vlhkost svízelem. Jako velmi efektivní a rychlé řešení se nabízí elektrický odvlhčovač vzduchu.
plíseň na zdi 
Je důležité si uvědomit, že v případě vlhkosti nejde jen o nevzhledný problém, ale poté rovněž výskyt plísně, což je až zdraví ohrožující faktor. Už jen pobyt v daném prostoru. To vše může mít velmi negativní vliv a způsobit u člověka záněty kloubů, revmatismus, astma apod. Dle odborných studií je považováno za adekvátní udržení vlhkosti v rozmezí od třiceti do padesáti procent. Za tímto účelem, tj. v rámci udržení potřebné vlhkosti poslouží odvlhčovač vzduchu. Setkat se můžete jak s odvlhčovačem do jedné místnosti, stejně tak je k dispozici i velký elektrický odvlhčovač vzduchu, který je pro větší prostory.
 
Druhy odvlhčovačů
 

  1. Profesionální elektrický odvlhčovač – je především bytelný s vysokým a velmi silným výkonem, ideální nejen na stavby. Účinně odvhlčuje opravdu rozsáhlejší prostory. Tento odvlhčovač vzduchu je zejména orientován pro využití v průmyslu a v rámci odvlhčování na profesionální úrovni.

 

  1. Domácí elektrický odvlhčovač – je určen především do domácnosti, kanceláře, rovněž též do skladu, do sklepa apod. Je převážně vyroben z odolného pevného plastu. Absorbuje opravdu nejvyšší možnou vlhkost. Jen je třeba ho chránit před kontaktem s vodou, ohněm a chemikáliemi.

 prasklina na omítce
 
Výhody odvlhčovače vzduchu
 
Prioritou je, že reguluje nadměrnou vlhkost v prostoru, tím tak účinně zabraňuje tvorbě plísní, koroze. Je adekvátní ochranou před potenciální zatuchlostí v místnosti. Stejně tak má přínosný vliv na zlepšení ovzduší v dané místnosti. Veškerý pozitivní vliv odvlhčovače vzduchu má kladný efekt na lidské zdraví. Elektrický odvlhčovač vzduchu zabezpečuje taktéž kontrolu ohledně rosného bodu a předchází potenciální kondenzaci vody.
 
Adekvátní elektrický odvlhčovač vzduchu
 
K dostání je široký výběr. Je třeba se zejména zaměřit na výkon, tj. výdrž odvlhčovače. Důležitým atributem je též vzduchový výkon. Elektrické odvlhčovače mají ventilátor, jenž slouží pro vertikulaci vzduchu v daném prostoru a tím je zajištěno účinné odstranění vody. Dále je třeba se při výběru zaměřit i na spotřebu ohledně elektřiny, rovněž i co se týče objemu nádrže na vodu.