18 písní, které by lidi narozeni v roce 2000 měli znát

18 písní, které by lidi narozeni v roce 2000 měli znát


Článek se skládá z písní všeho druhu, zahrnula jsem jak pop, tak rock a mnoho dalších.

Začala bych v roce 1997 s písničkou, která zněla jako vyzváněcí tón mnoha telefonů. Barbie girl od dánské skupiny Aqua, je to bubblegum pop. O 6 let později v roce 2003 se setkáváme s tehdejším trhákem Dragostea din tei. Moldavské popové trio, O-Zone, dosáhlo popularitu právě díky této písni.
čtyři mikrofony

Další trháky přišly až v roce 2007. Od Alex Gaudino známá Destination Calabria. Oblíbenou skladbou hlavně u mladších posluchačů bývala píseň The Gummy Bear Song od německé skupiny Gummibär. Název je očividně převzat z bonbonů – gumový medvídci. Robyn Rihanna Fenty, známá jako Rihanna, se proslavila písní, která se nazývá Umbrella.  Více známá verze je se zpěvákem JAY-Z.

Poté následuje americká hiphopová skupina The Black Eyes Peas. Jejich píseň Boom boom paw z roku 2008 se dostala do filmu. Ve stejný rok \’Day \’N\‘ Nite\‘, která otřásla mnoha nočními kluby od zpěváka Kid Cudi a Crookers. Svojí tvorbu rozvíjela i americká zpěvačka Katty Perry, šokovala jak videoklipem, tak i samotnou písní – Hot n cold. Lady gaga s Colby O’Donisem roztančila skladbami – Just dance a Poker face. Třicetisedmiletá zpěvačka původem z Texasu, známá pod jménem Beyoncé, přišla s písní Single Ladies, která zazněla ve filmu Chipmunkové.
sluchátka kolem krku

V roce 2009 nezahálela Lady Gaga a sezpívala novou písničku – Bad romance. Stejně tak zpěvák Taio Cruz původem z Londýna, který několikrát vyhrál ocenění v sekci „Nejlepší popová píseň“ či „Píseň roku“. V roce 2009 se na Youtube dostala skladba Dynamite. David Guetta začínal rozvíjet svou diskografii s Kidem Cudi s hitem Memories. Rok 2009 se seznáváme s pravou Hannah Montanou – Miley Cyrus. Herečka představila Party in the U.S.A. současně s The Climb z alba The Time of Our Lives. Pro song Right Round se složila Kesha s Flo Ridou. Vracíme se s Rihannou a skladbou Rude Boy.

Pro dnešek tedy zakončím naší procházku historií v roce 2009. Kolik písní znáte Vy?