Dekorace vhodné kamkoliv

Dekorace vhodné kamkoliv

Bytových dekorací existuje skutečně mnoho a můžeme si pod tím představit různé dekorativní předměty, svítidla, sošky a mnohé další předměty. Co ovšem nejvíce rozzáří temný kout, aniž bychom museli svítit, to jsou zaručeně dekorativní výrobky z květin. Přirozeně se dají použít čerstvé, živé květy, které navíc půvabně voní, ale bohužel nemají tak dlouhou dobu trvání. Daleko výhodnější je si pořídit sušené rostliny, které jsou součástí dekorativních prvků, a vydrží dělat radost i několik dlouhých let. Přitom vypadají velmi krásně a příjemně na jakémkoliv místě.

kytice vlčích máků

Květiny si můžeme usušit nebo rovnou zakoupit

Při letních procházkách můžeme běžně obdivovat různé luční květy nebo druhy trávy. Dokonce si lze některé druhy rostlin určené k sušení i běžně vypěstovat. Není problém si je natrhat a poté usušit. V zimě můžeme tak krátit dlouhý čas výrobou nejen dekorace do bytu, ale i dárků pro své blízké, které kytička vždycky potěší. Otázkou je, zdali se chceme pustit do sušení nebo raději navštívit obchod s doplňky a širokou nabídkou. Také není nic od věci tyto dvě věci spojit dohromady, jelikož sušené květiny https://www.florservice.cz/susene-kvetiny-c173/ nabízí i krásné cizokrajné produkty, které můžeme obdivovat pro jejich zvláštní vzhled a přinesou tak naší dekoraci jistou výjimečnost.

dekorace květin a dřeva

Jak správně sušit?

  • Natrhané květiny svážeme do svazku, pevně, aby se nám nerozsypaly. Poté je zavěsíme na vhodné suché, ale vzdušné místo. Stonky musí vždy směřovat nahoru, aby květiny byly rovné, to se hodí převážně na dekorace do vázy nebo košíčků a podobně. Tato technika je v domácím prostředí asi nejčastější.
  • Dále je lze sušit v silikagelu, i zde velmi pěkně vynikne sušená květina a její rysy zůstanou zachovány.
  • Konzervovat sprejem, případně je nalakovat, aby se na nich nedržel prach.
  • Naložit do práškového mýdla.
  • Sušit v troubě, ale velmi opatrně.

Možná je skutečně jednodušší a také určitá záruka si květiny zakoupit a poté si tvořit podle vlastní fantazie.