Kde půjčují podnikatelům?

Kde půjčují podnikatelům?

I když má být byznys soukromých podnikatelů vždy zisková záležitost, je skutečností, že tomu tak někdy prostě není. Každý normální podnikatel pracuje, aby si na sebe a logicky i na svoji firmu vydělal, jenže navzdory jeho snažení se mu toho někdy nedaří dosáhnout. Je mnoho záležitostí, jež mu mohou ztrpčovat a komplikovat podnikatelské aktivity, je spousta toho, co se tu nemusí podařit tak, jak by se to podařit mělo. A každý nezdar může vést k finančním potížím.

Podnikatelé si na sebe tedy někdy spolehlivě vydělají, jenže někdy také ne. Někdy jsou jejich příjmy i záviděníhodné, zatímco jindy je všechno přesně naopak a člověk se tak řítí do problémů. A čím méně peněz a více nezbytných výdajů někdo takový má, tím hůř mu je. Až se to nakonec dostane třeba i do fáze, kdy už to tak vážně nejde dál. Kdy už se prostě musí peníze někde sehnat.

pár centů

A kde se shánějí peníze, které momentálně neúspěšným podnikatelům chybí? Pochopitelně tam, kde se nabízejí půjčky. Protože jiné řešení, než vzetí si půjčky v případě finančně strádajících soukromníků, není. Nikdo jiný než některý z finančních ústavů je nespasí.

Jenže takové neúspěšné podnikatele často nespasí ani banka. Tito v ní sice mohou zažádat o půjčku, ale jakmile se ukáže, že jsou problémy takových podnikatelů zásadnější, že mají nízký příjem a nepříjemné záznamy v registrech dlužníků, žádost o půjčku je zamítnuta.

platební karta

Ale to není konec světa. Nepůjčí-li banky, mohou podnikatelé pořád ještě dostávat aspoň hypotéky bez registru od nebankovních poskytovatelů půjček. Protože tady se díky zástavě nemovitosti, kterou se vrácení půjčených peněz zaručuje, dá uspět i v případě, kdy nejsou takoví žádající podnikatelé zrovna ideální.

Když má podnikatel nemovitý majetek, který by mohl využít jako zástavu za půjčku, může si vzít právě nebankovní hypotéku. Tady uspěje. A to je přece to hlavní.