Když řidič popije

Když řidič popije


Kolikrát se jenom stane, že člověk někam zajede autem, aby tam pobyl se svými přáteli, kolegy, známými nebo klidně i docela cizími lidmi! Zajede tam – pochopitelně autem, protože to je zpravidla nejrychlejší a nejpohodlnější – a začne se s ostatními bavit. A pak si najednou uvědomí, že na něj jeho vůz čeká někde venku naprosto marně. Protože si náš hrdina už stačil přihnout a to jak známo znamená, že už nemá za volantem co pohledávat.pijící společnost
Jejda! A co teď?
Rozum velí nechat auto autem a postarat se o nějaký jiný odvoz. Což u nás nebývá žádný mimořádný problém, protože máme veřejnou hromadnou dopravu, taxíky nebo nejednou i přátele, kteří nás svezou. Nebo si snad raději zajistit nějaké přespání na místě a vyrazit svým vozem k domovu až další den?
Jenže co když žádné z právě zmíněných řešení není ideální? Třeba není dostupné, protože ne všude vždy něco jezdí a ostatní účastníci akce už mají upito též, třeba ale i proto, že se ono odstavené auto musí ještě dnes dostat jinam, aby mohlo být následně používáno tak, jak je toho zapotřebí. A zůstat někde přes noc také ne vždy připadá v úvahu, a to nejen proto, že by se o člověka mohli bát tam, kam už by neplánovaně nedorazil.
Ani pak si ale ještě není nezbytně třeba zoufat. A to proto, že je tu – pokud se ona situace stala v našem hlavním městě – pořád ještě řešení zvané odvoz auta Convoy.cz.vypité skleničky
U poskytovatelů této služby si lze v takto složité situaci pomoc hravě zařídit. Stačí si prostě zavolat na dispečink a dotyční pošlou dva řidiče, z nichž jeden odveze klienta domů jeho vlastním vozem a ten druhý poslouží s vozidlem firemním tomu prvnímu coby jeho taxikář, jenž ho přiveze na místo a pak opět odveze z cílové destinace.
Jistě, není to zadarmo, ale přesto je to pomoc přímo k nezaplacení. Protože se člověk dostane i se svým vozem tam, kam má, a to bez nutnosti riskovat opilý za volantem. Což je jak známo zakázáno a navíc je to nebezpečné. Na rozdíl od toho, když se nechá člověk domů odvézt profesionály.