Lovaptkovec, zázrak pro alergiky

Lovaptkovec, zázrak pro alergiky

Pokud máte i vy doma alergika, který doma neustále trpí, otékají mu oči či má neustálou rýmu, máme tu pro vás řešení! Máte-li doma dítě, které je alergické například na morčata, ale i přes to se svého mazlíčka nechce vzdát, nemusíte se jej nutně hned zabavovat. Obyčejné pohlazení či přitulení se ke zvířátku, může dítě pohladit na duši daleko víc, než jsme si ochotni přiznat. Než se tedy se stoprocentní jistotou rozhodnete, že mazlíček musí z domu, dejte šanci ještě Lopatkovci.
květ květiny
 Lopatkovec, neboli Spathiphyllum, je možná až zázračná rostlina, která by ve vašem bytě rozhodně neměla chybět. Nejenže se může pyšnit krásnými, bílými květy, ale bude nám i k užitku! Tato rostlina totiž patří k těm, které nejlépe čistí vzduch. Kromě toho, že jako každá květina vytváří nový kyslík, tato květina jej dokonce i efektivně čistí. Jedná se o takový přírodní čistič vzduchu. Dokáže efektivně odfiltrovat veškeré nečistoty, a to včetně všech alergenů. Kromě toho podporuje klidný a nerušený spánek.
Něco málo o rostlině a jejím pěstování:
Rostlina má několik odrůd (Manua Loa, Petite, Wallisii atd.) a pochází z Kolumbie. Jedná se o velice nenáročnou rostlinu, která je dlouhověká. Spathiphyllum může mít až sedmdesát centimetrů na výšku. Nejedná se tedy zrovna o malou rostlinu. Lopatkovec má bílé květy, které obvykle kvetou od března do září. Rostlina sice miluje světlá místa, ovšem v létě je potřeba ji chránit před přímým slunečním zářením. Ostré sluneční paprsky by květinu mohli snadno spálit. Rostlinka má ráda vlhko. Miluje, pokud jí čas od času navlhčíme listy pomocí rozprašovače. Zaléváme ji jednou až dvakrát týdně, dle potřeby. Nicméně se jedná o odolnou rostlinu, která nám neuschne, ani pokud občas zalít zapomeneme.
květina s květem
Přesto, že se jedná o ideální rostlinu do bytu, je potřeba na ni dávat pozor. Rostlina je silně jedovatá, proto je potřeba hlídat, aby byla vždy z dosahu jak dětí, tak všech domácích mazlíčků.