Odhalte nebezpečí, které hrozí vašemu tělu, podle barvy vašich očí!

Odhalte nebezpečí, které hrozí vašemu tělu, podle barvy vašich očí!

Některé nemoci mohou být snadno odhalitelné podle barvy našich očí. Pokud máte světlé nebo tmavé oči, zelené, modré nebo třeba šedé, existují podle vědců větší rizika a větší náchylnosti k různým zhoubným nemocem, jako jsou rakoviny, šedé zákaly neb dokonce slepota.
modrooká brunetka
Pokud máte světlé oči, tedy modré nebo šedé:
–          Statisticky vám hrozí největší riziko v oblasti vnitřních orgánů. Podle statistiky jste náchylní právě na zranitelnost žaludku, střev a také plic, ale také slabé nebo poškozené ledviny či játra.
–          Lidé se světlýma očima jsou méně náchylní k nemoci šedého nebo zeleného zákalu
–          Lidé se světlýma očima mají menší šanci, že se u nich ve stáří projeví slepota
–          Světlé oči indikují, že se lidé špatně opalují kvůli světlé kůži, a proto jsou velmi náchylní k úpalům, které mohou vést i k úžehům, proto by měli dbát na to, aby byli pokryti krémem s dostatečným UV faktorem.
zelené oko
Lidé, kteří mají zelené nebo oříškové oči:
–          Jsou častěji, podle vědecké statistiky, náchylní k onemocnění pokožky a k rakovině kůže
–          Právě lidé, kteří mají zelené nebo ještě zeleno-hnědé nebo oříškové oči, jsou náchylní k poranění kůže v důsledku vysokého UV záření, i proto by měli dostatečně ochraňovat svou pokožku jak tím, že by měli preferovat stín před otevřeným sluncem, navíc by také měli dbát na to, aby jejich pokožka byla neustále chráněna opalovacím krémem s vysokým UV faktorem, obzvlášť v létě

Lidé, kteří mají hnědé oči:
–          Lidé, kteří mají tmavé oči, jsou ve velkém riziku, co se týče výskytu šedého a také zeleného zákalu
–          Lidé s tmavými duhovkami mají větší sklon k tomu, že budou ve stáří slepí
–          Lidé s tmavýma očima mohou častěji trpět nemocí vitiligo, což je nemoc, která se projevují světlými skvrnami na kůži, jelikož dochází ke ztrátě pigmentových buněk, které by kůži zabarvily
–          Lidem, kteří mají tmavé oči, hrozí menší riziko rakoviny kůže