Buďte elegantní jako Francouzska

Buďte elegantní jako Francouzska

Ušijte si krásný klasický francouzský kabátek. Bezesporu patří mezi nejikoničtější a zároveň nejvíce revoluční kus oděvu vůbec. Přesně takový kardiganový kabátek se objevil už ve dvacátých letech v kolekci Coco Chanel. Tehdy však šlo jen o pouhý úplet. Později se stal součástí kostýmku. Až v 50. letech spatřil světlo světa „buklé“.

obchod

V čem spočívala celá jeho revoluce
Chanel byla vždy bojovnicí za práva a svobodu žen. Proto navrhovala pohodlné oblečení plné vkusu a elegance, které milovaly všechny příslušnice něžného pohlaví stejným dílem.
Sáčko pro ni typické je z jemné oděvní látky, střihově velmi jednoduché a vytvořené tak, aby jemně kopírovalo křivky ženského těla. Právě o tuto lehkost se snaží návrháři i dnes.


Dále je charakterizují:
· Tří švové rukávy, které neuvězní vaše ruce. Máte tak dostatečnou volnost pohybu.
· zpevnění díky hedvábné podšívce
· 2-4 kapsy, některé na knoflíky
· V tradiční krejčovině bylo a stále je zvykem dávat drobná závažíčka do lemů, aby oděv hezky visel podél těla.

látka

Samozřejmě že patent na pravý kabátek Chanel asi jen těžko získáte, existují však techniky, které vám pomohou vytvořit si podobný model.
Takto ušité sáčko vzdá hold originálu, který tu s námi bude ještě hodně dlouho. Ostatně původním designem se inspiruje spousta návrhářů a značek.
Na první pohled celá práce vypadá celkem snadno, ale pravý originál má mnoho zajímavých detailů a vychytávek. Řada technik vyžaduje také šití v ruce. Taková práce tedy může zabrat i 70 hodin a to není rozhodně málo.