Jak udržet čistou vodu v bazénu

Jak udržet čistou vodu v bazénu

se et=UTF-8″>

Slyšeli jste někdy o tabletách do bazénu 5 v 1?

S čím vám tablety 5 v 1 pomohou

Kdybyste znali nějakého zkušeného akvaristu a zeptali se jej, jaké pH, resp. jaká tvrdost vody je ideální pro ryby, odpoví vám, že některé vyžadují vodu měkčí, jiné tvrdší, a záleží na tom, odkud ryby pochází, z jakých oblastí. S vodou v bazénu je to podobné, tam je pro jeho optimální činnost vhodná pouze voda v určitém rozmezí pH, obvykle ani příliš měkká, ani příliš tvrdá. Příliš velký obsah rozpuštěných minerálních iontů může způsobovat zakalení vody (zejména vápník) a zároveň brání účinnosti bazénové desinfekce. Součástí tablet do bazénu 5 v 1 je tedy změkčovač vody a regulátor pH.

bazén u moře

Pro desinfekční účely je v těchto tabletách využíván chlornan sodný, a pokud dodržíte správné dávkování, mělo by jít o bezpečný proces udržování čisté bazénové vody. V tabletách je obsažen i stabilizátor, který zajišťuje, aby chlór působil ve vodě správným způsobem, a nedocházelo jak k přechlorování vody, tak ani k nedostatečné desinfekci v důsledku příliš nízkých koncentrací.

nafukovací plameňák v bazénu

V tabletách se pak vyskytují ještě dvě zásadní látky. První z nich se říká „Algicid“. Působí jako faktor proti rozmnožování řas, a pokud se domníváte, že se jedná o nějakou toxickou a nebezpečnou chemikálii, vězte, že například vodní rostliny také vylučují algicidní látky, které brání rozvoji řas. Potvrdí vám to právě zmiňovaný akvarista, v jehož zájmu není, aby řasy omezily růst vodních rostlin a vyhubily je, ale právě naopak. Pokud se v akváriu tvoří řasy jen ve velmi omezené míře, je to v pořádku.

Poslední látkou je tzv. vločkovač, a ten má za úkol v případě vodního zákalu sloučit velmi drobné nečistoty do větších vloček, které se pak již snadno zachytí v bazénové filtraci, anebo dosednou na dno, odkud je pak odsajete bazénovým vysavačem.