Kam se jenom schovám

Kam se jenom schovám

Jeden z nejoblíbenějších způsobů domácí relaxace, je si po náročném dnu najít svůj kouteček, kde je pouze a jen naše soukromí. Když si zde umístíme pohodlné křeslo a zavřeme oči, začteme se do své rozečtené knihy nebo si na pomoc vezmeme čtečku, šálek kávy nebo sklenku vína a ještě když bude stát kousek od jiskřícího krbu, to bude balzám nejen pro duši, tělo, ale zároveň i pro naši mysl. Jenomže není křeslo jako křeslo. Musí nejen ladit s designem bytu, ale zkrátka bez diskuze musí být na míru pohodlné.

hnědý vak

Ušák – jedná se o tradiční doplněk, který má poměrně dost široká a vysoká opěradla, což je známkou vysokého komfortu. O boční části opěradel se dá velmi pohodlně opřít, schoulit se do něj a dokonce si zde třeba schrupnout. Alespoň na chvíli si člověk připadá jako na královském trůnu, to díky vyšším a nadýchaným područkám.

Klubovka – svůj název získala z pánských klubů, kde převážně jsou jejich součástí vybavení. Vypadají trochu jako potažená krabice, ale i tak poskytují naprosto jedinečný komfort. Jejich honosný design, většinou potah z pravé kůže, tak působí luxusním dojmem. Klasickým znakem jsou široké područky, které splývají s opěradlem.

Relaxační – tady není pochyb, o jaké křeslo jde, zkrátka stvořené pro relax. Na trhu jich existuje velké množství jak tvarem, tak i svými funkcemi. Můžeme si snadno nastavit polohu, v jaké chceme strávit svoji chvilku, případně zapnout lehkou masáž, vyhřívání atd. Součástí bývá podnožka, kdy si můžeme pěkně natáhnout i nohy.

bean bag

Co zkusit něco úplně jiného

Klasické nebo relaxační křeslo těžko můžeme vytáhnout do zahrady nebo na terasu. Ale na trhu se dají zakoupit sedací vaky levně a také velmi výhodně. Navíc i takový vak se dá sladit s designem místnosti a jako bonus si ho lze vytvarovat přesně podle svých potřeb, jak nám bude nejvíce vyhovovat. A to může být pokaždé jinak. I cenová relace je velmi příznivá pro multifunkční sedadlo, které se skutečně nemusíme obávat v létě používat venku v zahradě nebo u svého bazénu. Pak stačí omýt čistou vodou a může se umístit opět do našeho relaxačního koutku.