Matcha, zázrak z přírody

Matcha, zázrak z přírody

Chcete udělat něco pro své zdraví? Pijte Matcha Tea. Jedná se o čaj, který je umletý ze speciálního zeleného čaje Camellia sinensis. Matcha obsahuje mnohem větší množství chlorofylu než ostatní zelené čaje. Jeho léčivé účinky se tradují už po staletí, kdy ho užívali budhističtí mnichové. V Japonsku má jeho popíjení letitou tradici. Může se stát, že někoho překvapí jeho specifická vůně a chuť. Někomu právě z tohoto důvodu může chvíli trvat, než si na jeho zvláštní chuť zvykne.
čajové pole

Zelené čaje jsou všeobecně považovány za zdravé pití. Při užívání zeleného Matcha čaje se pozitivní účinky na naše zdraví ještě zvýší.
Kdo by nechtěl pečovat o své zdraví? Rozhodně je lepší volbou sáhnout po bylinném čaji, než zvolit užívání tabletek.
čajový set
Čím je vlastně Matcha Tea prospěšný?
Čaj obsahuje velké množství antioxidantů. Antioxidanty, jsou důležité pro očistu našeho těla a zachování energie. Čaj také uvolňuje hladké svalstvo, zlepšuje funkci mozku a pozitivně působí na srdeční oběh. Snižuje cholesterol a hladinu cukru v krvi .
Hojně je využíván také při hubnutí, protože spaluje tělesné tuky. Čaj můžete pít studený i teplý. Jeho účinky se nezmění.
Zelený prášek nemusíte užívat jen ve formě čaje. Použít ho můžete i do moučníků a cukroví. Pochutnat si můžete i na zelené čokoládě. Při mlsání této čokolády se určitě budete cítit méně provinilí. Matchu můžete najít také jako přídavek müsli.
horký čaj
Můžete si také připravit lahodné smothie, když smícháte čaj s čerstvým ovocem. Tělu dodáte potřebnou dávku energie a vitamínů. Použití zeleného prášku je neomezené. Můžete ho použít při přípravě chessecaků, lívanců, sušenek, rafaelo kuliček nebo si připravte lahodnou zmrzlinu. Matchu můžete použít i při přípravě slaných jídel. Neprohloupíte, pokud ji smícháte s tofu.