Máte doma lapač snů? Podívejte se, jaký právě ten Váš nese význam!

Máte doma lapač snů? Podívejte se, jaký právě ten Váš nese význam!

Historie lapačů se pojí již k době Indiánů. Věšeli jej nad spícího člověka a věřili, že úsvit jeho zlé sny zničí a nebude si je pamatovat. Krásné sny by se měly svést po peří až do mysli spící osoby. Jestli je to skutečnost nebo pouze mýtus se už nikdo nedozví. Můžeme ale věřit, že tomu tak opravdu bylo. Kdyby tomu lidé nevěřili, asi by na chapadlo nočních můr brzy zapomněli a rozhodně bychom ho nemohli zakoupit nebo vyrobit dnes.
Když si budete vyrábět vlastní, neměli byste zapomínat, z čeho se lapač skládá:
přírodní lapač
Kámen, který je umístěn ve středu představuje vlastní osobnost. Tedy to „já“, které má být ochráněno před vším zlým.
Jak už bylo zmíněno, peříčka, které zpravidla visí, mají za úkol ponechat to kladné, co se nám v noci zdá. Volnost a svoboda, synonyma, které se k peří dokonale hodí.
Pletení nese důležitý význam. Právě to brání všemu negativnímu, aby se dostalo ke kamínku. Pletení je to, co nás chrání před vším, co negativního na nás číhá.
lapač snů
Dnes už se můžeme setkat s jinými tvary, které tvoří základ dekorace, nemusí to už nutně být kruh. Nicméně z minulosti již známe, že kruh nese význam světa, vesmíru, cyklu. Pro to nejlepší využití by se měla tato tradice dodržovat. Viděla jsem také trojúhelník i čtverec.
Lapače by měly být v neutrálních, přírodních barvách, maximálně doplněné jednou barvou. Často se vytváří z přírodních materiálů, jako je dřevo, větve, peří, kameny. Přece jenom, Indiánové ho taky z ničeho jiného ani vyrobit nemohli. Doporučuje se pro všechny, kdo trpí nočními můrami nebo neklidným spaním. Nyní se také dávají novorozencům, aby jej chránil už od malička. Měl by viset přímo nad hlavou nebo velmi blízko, pro ty nejlepší účinky.
Na internetu je k vidění spousta inspirace, co se lapačů týká. Najdete různé tvary, různé barvy, přes celou zeď nebo úplně malinké, z jednoho materiálu nebo z pěti odlišných. Záleží, aby se líbil Vám!