Písková filtrace Master pro čistotu vody vašeho bazénu

Písková filtrace Master pro čistotu vody vašeho bazénu

Koupání v bazénu na zahradě, tedy mimo přelidněná koupaliště, má něco do sebe. V dokonalém soukromí si tu můžete užít relaxační atmosféru a čerpat energii z vodního živlu. Voda má zázračné účinky i na regeneraci našich tkání a máte-li možnost si dopřát koupání častěji, je to svým způsobem velká výhra. A postačí k tomu docela malá nádrž, kulatý bazén o průměru čtyři metry není sice určen přímo pro plavání, ale pro uvolnění těla i mysli nepotřebujete nic většího.

voda v bazénu

Záleží na výkonu čerpadla – jakmile si pořídíte na zahradu bazén, bude nutné investovat další obnos do příslušenství. Půjde především o zajištění čistoty vody z hlediska bakteriálního i mechanického. Oba typy nečistot se navzájem doplňují, jde zejména o biologický materiál, jako je prach, zemina, stonky a listy trav, stromů a keřů, které bakterie konzumují, a ve vodě se dále rozmnožují. K bakteriální desinfekci se využívá např. chlornan sodný a k zachycování mechanických částic filtrační zařízení. Oba způsoby čištění vody jdou ruku v ruce a nelze je od sebe oddělit, takže na výkonu čerpadla u pískových filtrací Master závisí úspěch vašeho počínání. Jaký má mít čerpadlo výkon, by vám měl odpovědně sdělit váš prodejce bazénů podle velikosti nádrže a četnosti jejího využívání.

posezení u bazénu

Filtrační médium – filtrování vody v bazénu nebude dostatečně účinné, pokud zvolíte nevhodné filtrační médium, tedy např. filtrační písek nevhodných parametrů. Písek do filtrace nemůžete nasypat, jak se vám zlíbí, jeho zrnka musí být stejně velká a musí mít ostré hrany, aby se mezi nimi nečistoty zachytily. Velikost zrn se volí nejčastěji mezi 0,6 a 1,2 mm v průměru, u větších zrnek by docházelo k propouštění nečistot, u velmi drobných zrníček se pak sníží výkon čerpadla tím, že dojde k omezení průtoku vody. Příliš malá zrnka by mohla způsobit i zadření čerpadla.