Pořiďte si inteligentní domov

Pořiďte si inteligentní domov

Každý člověk si pod pojmem „umělá inteligence“ vybaví roboty nebo počítače, které nám chtějí v lepším případě vládnout, v tom horším nás rovnou vyhubit. A různé vědeckofantastické romány a filmy nás v tom jen a pouze utvrzují. Samozřejmě, že někdy v budoucnu se může stát, že se počítače nakonec vzbouří a lidský druh si podmaní, ale v dohledné době nic takového očekávat nelze. V současnosti je umělá inteligence přítelem, který nám v mnoha věcech může pomoci a také pomáhá. Jedním z dobrých příkladů je i takzvaná chytrá domácnost.

Ovládání pomocí telefonu

Pokud si doma zařídíte chytrou domácnost, neznamená to, že vše bude řídit počítač. Naopak. Ten bude pouze poslouchat vaše rozkazy. Umělá inteligence jen zajistí plynulý chod a fungování, které si nastavíte vy. Jedná se o velice efektivní systém, který využívá stále více lidí nejen v České republice, ale hlavně ve státech na západ od nás. Co se týče finanční stránky, nejedná se rozhodně o nic levného. Zařízení opravdové chytré domácnosti vás pár desítek tisíc stát rozhodně bude, ale za to získáte komfort, pocit bezpečí a zároveň i něco máklo ušetříte na spotřebě elektrické energie.
Chytrá domácnost

Veškeré dění v domácnosti budete řídit přes speciální ovladač, případně pomocí aplikaci pomocí svého chytrého mobilního telefonu. Nemůže se tak stát, že by si dům začal z ničeho nic dělat co chce. Ovládaní jako takové je intuitivní a není problém si na něj zvyknout. S trochou cviku přejde do krve rychle, a to i dětem. S ovládačem jste nuceni být přímo v domě, případně v jeho těsné blízkosti, ale pokud budete používat mobilní telefon, můžete řídit svou domácnost i když od ní budete stovky kilometrů daleko. Můžete nastavit venkovní kamery, teplotu v domě nebo dát příkaz automatickým vysavačům, ať se dají do úklidu. Možností je skutečně nevídané množství. Záleží jen vás, jestli využijete všechny, nebo si vyberete jen několik, které opravdu potřebujete.