Proč by se vlastně měl točit interiér jenom kolem doplňků

Proč by se vlastně měl točit interiér jenom kolem doplňků

Pokud se chystáte na rekonstrukci, předělání vašeho domu nebo chcete jenom vylepšit vzhled vašich místností, není lepšího času zainvestovat do pořádné změny než nyní. Položili jsme dobrou tezi – nezaměřovat se zbytečně na nábytek, ale na doplňky, které budou dominovat interiéru. A je to pravdivá teze, protože je to univerzální rada. Vezměme si příklad. Máte stěny v nějaké neutrální barvě, dejme tomu, že naše výchozí barva bude bílá. Bílé stěny jsou vzdušné, prostorné, minimalistické.
pohovka v hale.jpg
Klidně jen tak ze srandy můžeme na jednu zeď přidat nějakou malbu, například mapu Středozemě z Pána prstenů, pěkně ve velkém měřítku se všemi místy. Zatím zde nemáme žádný nábytek, mohou tu být třeba dvě okna a jedny vstupní dveře. Nyní si představte jednoduchou, stylovou, sedačku v barvě šedé či také bílé. Nějaký skleněný nebo i dřevěný stoleček natřený na bílo nebo ze světlého dřeva tak, aby nám nevztahoval celou pozornost, ale stejně zaujal. Dejme tomu ještě pár židlí, nějakou knihovničku, klidně i skříň, nějakou tu televizi apod.

Jak lze rychle změnit takovou místnost v naprosto jinou?

Jednoduchým způsobem. Do bílého okolí zamícháte nějaké barevně slazené doplňky. Například dejme tomu, že do naší příkladné místnosti dáme nějakou tu zeleň, pár rostlin, třeba i nějakou tu bonsai. Dáme zde zelené vázy. Možná i něco dalšího zeleného jako polštáře nebo dečku na sedačku. A máte to. A pokud se vám zelená přestane líbit, můžete klidně zkusit červenou, oranžovou, fialovou – s každou barvou doplňků dostane pokoj naprosto jiný ráz, aniž byste museli kupovat jiný nábytek. A takhle lehce ušetříte nejen peníze, ale také vaše úsilí a práci.
podsvícený strop.jpg

Hlavně nevynechejte základní vybavení místnosti

Každá místnost domu musí mít kvalitní zásuvky a vypínače. Jasně o tom hovoří , kde se hned můžete podívat, jaké máte možnosti.