Účinky kotvičníku potvrzují lidé z celého světa

Účinky kotvičníku potvrzují lidé z celého světa


S přibývajícím věkem, a zvláště pak tehdy, není-li životní styl zrovna pozitivně laděný, klesá svalová výkonnost a prodlužuje se doba regenerace po pracovní činnosti a sportu. Souvisí to také s hormonální rovnováhou a do této kategorie se také řadí úrovně hladiny testosteronu.

Testosteron není jen čistě záležitostí mužskou, nachází se i v ženském těle, a ovlivňuje kromě sexuální touhy a schopnosti pohlavního styku také fyzickou zdatnost, výdrž, sílu, a udržení svalové hmoty. Projevy nedostatku tohoto hormonu mohou být různé, většinou jde o snížení kondice a naopak zvýšení únavy, úbytek svaloviny a zároveň přírůstek podkožního tuku, vypadávání vlasů, špatnou náladu, úzkosti a deprese, problémy se spánkem, a samozřejmě snížený zájem o přirozenou sexualitu.

hormon testostero

Tribullus terrestris – zázrak z přírody

Kotvičník zemní, latinsky Tribullus terrestris, je bylina, která se řadí mezi tzv. adaptogeny. Má mnohostranné využití v organismu, nepůsobí pouze na jeden lokální problém, ale snaží se uvést stav lidského těla do rovnováhy. Jaké má kotvičník zemní účinky Energie života, se můžeme přesvědčit sami, dodává se k nám nejčastěji ve formě tablet nebo prášku, a také jako sušený pro přípravu čajů.

bylinkový čaj

V lidovém léčitelství se využívá pro podporu celé řady funkcí – krevního oběhu, nervové soustavy, imunitního systému, proti depresím a snazšího vyrovnání se stresem. Využívá se také jako mírné afrodiziakum pro muže i pro ženy. Kotvičník je zároveň močopudný a tím udržuje ve správné kondici i močové ústrojí, v některých recenzích údajně pomohl i při léčbě zánětu močového měchýře.

Tato bylina se ovšem ujala i pro podporu vitality a životní energie, jako adaptogen je vhodná i pro rekonvalescenty, po operacích a akutních i chronických chorobách, při zvýšené psychické a fyzické zátěži, vyčerpání organismu, špatné náladě a všech stavech, souvisejících s psychikou. Je to lepší volba, než kofein i z toho důvodu, že užívání kotvičníku není návykové.