Zdravá strava pro kvalitnější život

Zdravá strava pro kvalitnější život

Když se mluví o zdravé stravě, spousta lidí si představí nepoživatelné výtvory, které čirou náhodou obsahují velké množství živin, a nulové množství chuti. Přitom se lze stravovat mnohem zdravěji, aniž byste měnili celý jídelníček. Stačí jen pozměnit některé ingredience a recepty, a najednou jíte mnohem zdravěji, než kdy dřív. Co tedy?

Smažení

Že smažené jídlo není zrovna nejzdravější, o tom ví nejspíš každý. Jenomže čas od času si člověk rád dopřeje dobrý řízeček, smažený sýr, nebo chutný bramborák. A když to nebudete příliš přehánět, vlastně to ani vadit nemusí. Dávejte si však pozor na čem smažíte. Nekvalitní oleje, které se přepalují, a obsahují velké množství škodlivin, nejsou tou nejlepší cestou, jak si připravit oběd. Pokud smažit tak na kvalitním tuku. Dobrou volbou může být například panenský slunečnicový olej, který se po lisování pouze filtruje, a tak si krásně udrží veškeré potřebné živiny, jako například mastné kyseliny omega, minerální látky, nebo vitamín E.

slunečnicový olej

Těstoviny bez výčitek

Spousta lidí se těstovinám vyhýbá, protože pak mají výčitky kvůli spoustě kalorií, vědomí, že cpou své tělo sacharidy, namísto například zeleninového salátu. Pokud jste však milovníky těstovin, můžete zkusit jejich zdravější formu, tedy těstoviny celozrnné. Nudle, kolínka, penne, nebo vřetena, všechny vyrobeny z kvalitní špaldové mouky, v bio kvalitě. Jsou lehce stravitelné, tudíž se nemusíte obávat pocitu nafouklého břicha. Jsou skvělým zdrojem vlákniny, i rostlinných bílkovin, a při dobře zvolené značce, pak i velmi dobře chutnají.

sklenice medu

Oslaďte si život

Máte rádi sladká jídla, ale nevíte jak je připravit bez cukru? Zkuste med! Nejlepší je lesní, nebo květový med, který má vždy tu správnou přírodně sladkou chuť, je zdravý, a plný vitamínů. Pokud však nemáte dobrého dodavatele, určitě nekupujte chemií nadopovaný med, který se prodává v obchodních řetězcích. Volte med ze zdravé výživy, a pouze ten v bio kvalitě. Nevíte kde nakupovat zdravé jídlo, pití, a mlsání? Vyzkoušejte zákazníky ověřený e-shop Koldokol, kde seženete vše, co je zdravé, dobré, a kvalitní.