Vyberte dítěti správnou postel – Co musíte zvážit, než ji vyberete?

Vyberte dítěti správnou postel – Co musíte zvážit, než ji vyberete?

Dítě roste a potřebujete pro něj vybrat novou postel? Postýlku už nepotřebujete a tak je čas přemýšlet nad klasickou postelí? Jak ji správně vybrat? 

Vyberte dítěti správnou postel – Co musíte zvážit, než ji vyberete? 

Dítě už odrostlo a tak je třeba místo postýlky pořídit první opravdovou postel do dětského pokojíčku? Výběr postele pro dítě by měl být vždy promyšlený, u nábytku do dětského pokojíčku se koneckonců nikdy nevyplatí šetřit, děti potřebují kvalitní kousky a to včetně materiálu, který musí být zdravotně nezávadný. Jak se tedy popasovat s výběrem dětské postele? Na co si dát pozor a co dobře předem zvážit? Výběr to nebude lehký. 

dítě na posteli

Jaké jsou možnosti? 

U dětských postelí je třeba myslet na spoustu věcí, máte totiž možnost si vybrat z velká řady možností. Dítě může mít patrovou postel, může ji mít ale i úplně na zemi, někdy se hodí vybírat větší postel i třeba s přistýlkou, protože dítě může chtít u sebe nechat přespat kamarády nebo bude vyžadovat, abyste s ním spali vy, když třeba onemocní. Určitě je také dobré zvážit délku postele, někdy je lepší vybrat dítěti první postel se zkrácenou délkou, jindy už můžete dítě dát rovnou do postele s klasickou délkou. Co by vás tedy při výběru mělo vést? 

Velikost pokoje i potřeby dítěte

Každé dítě je samozřejmě jiné, jsou děti, které se potřebují naučit spát na velké posteli a i takové děti, které v noci mají divoké sny a doslova po posteli cestují. Takže pro ně je lepší volit postel sníženou, aby v případě, že dítě spadne z postele, nedošlo k jeho zranění. Záleží tedy i na tom, kdy dítě budete učit spát na velké posteli, může se to lišit. No a určitě záleží i na velikosti pokoje, protože tyhle parametry rozhodují ve finální verzi vždy. 

dětská postel

Ať už budete volit jakoukoliv postel, jakékoliv provedení, myslete hlavně i na výběr materiálu, ten by měl být přírodní. A velice důležitá je i matrace, ta by měla být tvrdší, aby se dítěti nekazila páteř. Pohodlnost a zdraví musí být na prvním místě. 

Vhodně zvolená postel, s vhodnou velikostí i délkou pak může dítěti posloužit na řadu let.