Jarní móda

Jarní móda

Plisovaná sukně by neměla chybět v žádném šatníku.   Letošní kolekce sukní nemá ale nic společného se svými těžkopádnými předchůdkyněmi ze sedmdesátých let, zhotovenými z tesilu a v nevýrazných barvách. Nyní si můžete vybírat z nepřeberné nabídky materiálů, délek a vzorů. Jsou vítaným oživením garderoby.
skládaná sukně.jpg
Jak nosit plisovanou sukni
Hlavní zásadou je vybrat správnou délku a šíři skladů sukně, obecně platí, že drobnější sklady společně s midi délkou zeštíhlují postavu.  Pokud jste silnější postavy, je lepší volit   sukni s plisováním začínajícím až pod boky.  K sukni se hodí co nejvíce přiléhavé halenky a trika, které lichotí postavě. Objemné halenky přidávají kila navíc.  Pokud patříte mezi romantičky, můžete si obléci do společnosti lehounkou tylovou sukni v délce pod kolena v kombinaci s elegantní bílou nebo pastelovou halenkou a doplnit kvalitní bižutérií a lodičkami.  Stejnou sukni, tentokrát doplněnou tričkem, si však můžete klidně vzít druhý den do práce.  Rebelky zase ocení metalické odstíny sukní, které se v létě dají zkombinovat s módním zkráceným topem, nebo pokud se na něj necítíte, tak se svetrem nebo rolákem a k tomu botami v army stylu. Při nošení rozvlátých maxisukní se naopak vyhněte doplňkům ve stylu květinové čelenky nebo blůzy s volány – celek by působil pouťovým dojmem. Vhodným doplňkem k maxisukni bude džínová bunda nebo křivák spolu s jednoduchým tílkem.   Pokud si vyberete sukni v tmavé barvě, můžete ji klidně nosit s černými punčocháči a kabátem   i v zimě.
jarní móda.jpg
Nezapomeňte na doplňky
 K plisovaným sukním jsou velice slušivé sandály, lodičky nebo kotníkové kozačky na vyšším podpatku, na denní nošení lze vzít i tenisky.  Nezapomeňte, že letos jsou v módě lodičky s otevřenou špičkou.  Nevýrazný pas podtrhne   úzký pásek ve stejné nebo kontrastní barvě jako je sukně.
Závěrem lze říct, že plisovanou sukní rozhodně nešlápnete vedle – už jste si ji také zařadili do svého šatníku?