Půjčovna přívěsů je vytížená celoročně

Půjčovna přívěsů je vytížená celoročně


Mít vlastní tažné zařízení je jednou z typicky českých vlastností. Češi jsou totiž národem chatařů a chalupářů, tento trend z doby socialismu se přenáší napříč generacemi a neutichá ani dnes. Převážíme na chalupu každým rokem na jaře nové sazenice rostlin, zahradní nářadí, vybavení v domácnosti, odvážíme vysloužilý nábytek a nahrazujeme jej novým či novějším.

chata v horách

Potřebujeme k tomu také samozřejmě přívěs. Jeho vlastnictví však obnáší jisté potíže a starosti. Musíme dbát o jeho dobrý technický stav a absolvovat pravidelné kontroly STK a musíme jej někde zaparkovat či uskladnit. To je problematické hlavně na městském sídlišti, když nemáme k dispozici vlastní či pronajatou garáž, anebo když na našem pozemku není dostatek volného místa.

Přívěsy lze ovšem pronajmout, na libovolně dlouhou dobu, podle potřeby, ovšem s podmínkou včasné rezervace. Je to výhodné především v okamžiku, kdy se chystáme na větší nákup do hobby marketu, např. pro stavební materiál, sprchový kout, rohovou laminátovou vanu, dveře se zárubněmi, dřevěné palubky, sádrokartonové desky, zeminu a květinový substrát či rašelinu a další podobné objemné a těžké věci.

přívěsný vozík

Přívěsy se pronajímají i na cestování, např. pro sportovní akce, kdy se za vozidlem veze nafukovací raft, plastové kánoe na svařované nástavbě nebo více jízdních kol, která by se nevešla na nosič. Běžně se také přívěsy zajišťují pro větší oslavy, např. svatby uspořádané na zahradě s párty stanem, zahradním nábytkem a dekorativními předměty.

Půjčovna přívěsů Půjčovna Praha 9 si podmiňuje pouze připojení vozíku přes homologované tažné zařízení o předepsané nosnosti a zapůjčuje je proti vratné kauci. Vyplatí se také zvážit případné pojištění, zvláště pro akce většího rozsahu, kde je větší pravděpodobnost nějakého karambolu. Jestliže potřebujete pronajmout větší vůz, např. dodávku, to je také možné, dodávky jsou vybavené tažným zařízením a lze je pronajímat i s přívěsem.