Ušetřete za elektřinu

Ušetřete za elektřinu

Kdo nebydlel poslední léta v daleké cizině či snad dokonce na Marsu, ten moc dobře ví, že ceny elektrické energie se v českých zemích rasantním způsobem zvýšily. A to nejen největším korporacím, ale také malým podnikatelům a v neposlední řadě také domácnostem. S tímto jevem se dá ale relativně jednoduše bojovat. Chce to však přestat myslet konzervativním způsobem, který u nás stále ještě ve velké míře panuje a opustit dávno zastaralé světelné zdroje v podobě tradičních typů žárovek a do poslední je nahradit novými technologiemi, které jsou ve všech ohledech daleko vyspělejší. Led žárovky patří mezi zdroje světla, kterým náleží budoucnost. A to zcela oprávněně.

světlo

Výhody

Když se podíváte na tradiční vláknovku a porovnáte ji s Led žárovkou, na první pohled nepoznáte žádný výraznější rozdíl. Ovšem ten je vidět hned na první dobrou. Je to právě ono vlákno, které starší světelné zdroje uvádělo do chodu a díky tomu svítily. Tento typ technologie ale byl vždy až příliš náročný na spotřebu elektrické energie. Navíc způsoboval příliš rychlé stárnutí, takže tradiční zdroje světla neměla příliš dlouhou životnost. Pokud jde ale o Led žárovky, ty jsou na tom o poznání lépe, a to, jak co se týče úspornosti, tak i samotné životnosti, které se počítá na třicet tisíc pracovních hodin. To v praxi znamená několik let fungování.

žlutá žárovka

Cena

Zatím to vypadlo, že mají Led žárovky pouze samé výhody a postrádají jakákoliv negativa. Jedno mínus však přeci jen mají, a to je cena. Ta se může vyšplhat až na několik stokorun, zvláště, chcete-li opravdovou kvalitu. Nemusíte však klesat na mysli, zas taková hrůza to není. Klidně si spořivé osvětlení můžete koupit i za pár desítek korun, ovšem ne v tak vysoké kvalitě, ale jako světlo do sklepa nebo třeba do lampičky v dětském pokoji je to dostačující. Navíc je dobré to brát jako investici, jenž se během několika měsíců zcela určitě zhodnotí.